головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток   | 

вулиці

А Б В Г Д Є Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ч Ш Щ Ю Я

Василь ГАЛАЙБА

ФОТОСПОМИН

КИЇВ, ЯКОГО НЕМАЄ

Бехтеревський провулок

Міститься у Шевченківському районі; утворився у середині ХІХст. як тупиковий, нині веде від вулиці Артема до Святої брами Покровського монастиря. Первісно називався Діонісівським; з 1952р. має нинішню назву на честь психіатра В.Бехтерева. Провулок за міським розкладом належав до 4-го розряду, 1914р. переведений одразу до 1-го розряду. З давніх споруд збереглися капітальні будівлі кінця ХІХ - початку ХХст.; сучасна забудова більшою мірою враховує історичне середовище.

Бехтеревський,4-б 
            (на свiтлинi - праворуч)Бехтеревський,4-б (на свiтлинi - праворуч)

Будинок зведено на терені великої садиби чиновника М.Вуяхевича, з якої потім утворилися ділянки №№18–22. Спершу (1881р.) – одноповерховий, дерев’яний, за типом п’ятивіконок середини ХІХст.; 1896р. надбудований і розширений. Знесений 1980р.

Бехтеревський,15Бехтеревський,15 (у комплексi Покровського монастиря)

Будинок зведено на терені великої садиби чиновника М.Вуяхевича, з якої потім утворилися ділянки №№18–22. Спершу (1881р.) – одноповерховий, дерев’яний, за типом п’ятивіконок середини ХІХст.; 1896р. надбудований і розширений. Знесений 1980р.

вулиця Бiлоруська

Міститься в Шевченківському районі на Лук'янівці. Пролягає від Лук'янівської площі до вулиці Якіра. Виникла в середині ХХст. як вулиця без назви. Сучасна назва - з 1955р. До Білоруської вулиці прилучаються вулиці Дегтярівська та Довнар-Запольського.

Бiлоруська,4 та 2Бiлоруська,4 та 2

Житловий будинок другої половини ХІХст. Знесений в липні 1981р..

Бiлоруська,6Бiлоруська,6

Житловий будинок другої половини ХІХст. Знесений в липні 1981р. .

вулиця Богунська

Міститься в Московському районі в Забайків'ї. Пролягає від початку забудови до Псковської вулиці. Виникла у другій половині ХІХст. Мала назву Треповська за ім'ям київського, подільського та волинського генерал-губернатора Ф.Трепова. Сучасна назва - з 1923р. Названа на честь Івана Богуна (?-1664) - героя визвольної війни українського народу 1648-1654рр., кальницького (вінницького) полковника, сподвижника Б.Хмельницького. До Богунської вулиці прилучається Богунський провулок.

БогунськаБогунська

Двоповерховий з напівпідвалом прибутковий будинок, виразно оздоблений цегляною кладкою. Зведений 1888р. на замовлення поштового чиновника Ф.Блязера за проектом архітектора В.Ніколаєва. У першому поверсі передбачалися приміщення для шести магазинів. Знесений 1986р. з метою влаштування нового проїзду між вулицями Басейною та Червоноармійською.

провулок Богунський

Міститься в Московському районі в Забайків'ї. Пролягає від Байкової вулиці до вулиці Профінтерну. Виник у другій половині ХІХст. Мав назву вулиця Лермонтовська. Сучасна назва - з 1954р. До Богунського провулку прилучаються вулиці Волзька та Богунська.

Богунський,1Богунський,1

Житловий будинок другої половини ХІХст. Знесений в червні 1986р.

Богуславський узвiз

Міститься в Подільському районі. Пролягає від вулиці Фрунзе до кінця проїзної частини. Виник у ХІХст. поблизу урочища Богуславщина (як поселення було ліквідоване у 1840-ірр.). До середини ХХ ст. сягав вулиці Нагірної (тепер сполучений із нею сходами) і до прокладення Подільського узвозу слугував за проїзд між Куренівкою і Татаркою. Від часу виникнення існує під сучасною назвою. В окремих документах зазначений і як Богуславський провулок.

Богуславський,4Богуславський,4 (на свiтлинi- лiворуч)

Житлова забудова другої половини ХІХст. Знесена 1988р.

<< попередня | вгору | наступна >>

 

головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток