головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток   | 

вулиці

А Б В Г Д Є Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ч Ш Щ Ю Я

Василь ГАЛАЙБА

ФОТОСПОМИН

КИЇВ, ЯКОГО НЕМАЄ

вулиця Либiдська

Міститься в Залізничному районі на Паньківщині. Пролягає від вулиці Аркадія Гайдара до кінця забудови. Виникла в другій половині ХІХст. Назва вулиці Либідської походить від назви р.Либідь, вздовж якої проходить вулиця. Назву цієї історичної річки також відбито в найменуваннях інших вулиць міста - Володимиро-Либідської, Набережно-Либідської (тепер - частина вулиці Антоновича), Новолибідської (згодом - вулиця Батиєво-Олександрівська, тепер - вулиця Волгоградська), провулку Либідського (тепер - вулиця П.Любченка) та інших, які вже не існують.

Либiдська, 5 та 7Либiдська, 5 та 7

Житлові будинки кінця ХІХст. Знесені в першій половині 1985р.

вулиця Липська

Міститься в Печерському районі в Липках. Пролягає від вулиці Михайла Грушевського до вулиці Пилипа Орлика. Виникла на початку ХІХст. під такою саме назвою (від липової алеї, що проходила через виноградний та шовковичний сади). У 1869-1919рр. мала назву Катерининська, у 1919-1993рр. - носила ім'я Рози Люксембург.

Липська,11Липська,11

Триповерховий прибутковий будинок споруджено в 1910-х рр. в садибі купця Г.Лангвілла. Одразу після закінчення будів-ництва (не пізніше 1913р.) квартиру і помешкання для свого архітектурного бюро знімав один з найталановитіших зодчих ХХст. В.Городецький (1863-1930). То була його остання відома київська адреса перед від'їздом 1920р. до Варшави. За радянських часів тут містилася відомча поліклініка Комітету державної безпеки. Будинок знесений в вересні 1978р.

вулиця Лисенка

Міститься в Старокиївському районі. Пролягає від вулиці Ярославів Вал до вулиці Богдана Хмельницького. Виникла у середині ХІХст. і мала назву вулиця Театральна (від Міського театру, збудованого тут 1856р., тепер на його місці - споруда Національної опери України). Сучасна назва - з 1927р. на честь М.Лисенка (1842-1912) - композитора, піаніста, диригента, фольклориста, педагога і громадського діяча

Лисенка Лисенка

Монументальні сходи від Оперного театру до вулиці Лисенка зроблені 1935р. водночас з будівництвом жит-лового будинку об'єднання "Південзаготзерно" за проек-том архітектора М. Шехоніна. Розібрані влітку 1984р.

вулиця Лєскова

Міститься в Печерському районі. Пролягає від провулку Кутузова та Печерської площі до кінця забудови (поблизу бульвару Лесі Українки). Виникла в 1830-1840-х рр., мала назву вулиця Велика Шияновська (від прізвища статського радника, господаря кількох будинків на цій та сусідній вулицях п. Шиянова). Паралельна назва - провулок Воспітатєльний - від інтернату для безпритульних дітей, що містився тут в середині ХІХст. Сучасна назва - з 1940р. - на честь російського письменника М. Лєскова (1831-1895), який деякий час служив канцеляристом в Присутственних місцях і відобразив київське життя в деяких повістях і нарисах. До вулиці Лєскова прилучається вулиця Арсенальна.

Лєскова,1Лєскова,1

Житлові будинки кінця ХІХст. Знесені в квітні 1987р.

<< попередня | вгору | наступна >>

 

головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток