головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток  | 

вулиці

А Б В Г Д Є Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ч Ш Щ Ю Я

Василь ГАЛАЙБА

ФОТОСПОМИН

КИЇВ, ЯКОГО НЕМАЄ

Набережне шосе

Міститься в Печерському районі. Пролягає від Поштової площі до бульвара Дружби Народів та мосту ім. Є. Патона. Як шлях від Подолу вздовж Дніпра існував, ймовірно, вже у Х–ХІІ ст. і являв собою під’їзну дорогу до переправи через Дніпро на Наводничах-Видубичах. Сучасну назву зафіксовано 1850 р. у зв’язку із реконструкцією (фактично новим прокладанням) шляху від Подолу до Миколаївського (Ланцюгового) мосту через Дніпро (існував поряд з теперішнім мостом Метро; зруйнований під час Великої Вітчизняної війни). У 30-ті, 50-ті та 80-ті рр. ХХ ст. було проведено реконструкцію Набережного шосе, після чого воно набуло сучасного вигляду. Вздовж початкового відрізку шосе – забудова ХІХ – початку ХХ ст. До Набережного шосе прилучаються Пішохідний міст, міст Метро, Дніпровський узвіз.

Набережне шосе,1Набережне шосе,1 рiг Поштової площi

Монументальні вхідні павільйони до чоловічого та жіночого туалетів навпроти корпусу Річкового вокзалу (архітектори В.Гопкало, В.Ладний, Г.Слуцький, 1957-1961рр.). Споруджені в 1950-х рр. Ліквідовані (разом із функцією) в квітні 1985р.

вулиця Набережно-Хрещатицька

Міститься в Подільському районі. Вулиця Набережно-Хрещатицька проходить вздовж Дніпра. Це одна з найдавніших на Подолі вулиць, яка була раніше відома під назвою Велика Хрещатицька. Її сучасна лінія утворилася після перепланування Подолу за проектом петербурзького архітектуора В.Гесте 1812р. Розпочинається від Поштової площі і закінчується біля вулиці Турівської. Продовженням Набережно-Хрещатицької є вулиця Набережно-Лугова. В напрямку мосту Метро вливається в Набережне шосе.

Московська, 34 та 32Набережно-Хрещатицька,5

Житловий будинок, зведений в 1840-х рр. за проектом київського міського архітектора Л.Станзані (1793-1872). Знесений на початку 1990-х рр.

Набережно-Хрещатицька, 7 та 9Набережно-Хрещатицька, 7 та 9

Житлова забудова другої половини ХІХст. Будинки знесені 1992р.

Набережно-Хрещатицька,11 рiг ОболонськоїНабережно-Хрещатицька,11 рiг Оболонської

Двоповерховий житловий будинок кінця ХІХст. Знесений в грудні 1981р.

Набережно-Хрещатицька,15 рiг ЮркiвськоїНабережно-Хрещатицька,15 рiг Юркiвської

Дерев'яний обкладений цеглою будинок кінця ХІХст. Знесений восени 1981р.

Набережно-Хрещатицька, 21, 19 та 17Набережно-Хрещатицька, 21, 19 (на свiтлинi-другий лiворуч) та 17

Житловий флігельний будинок, споруджений 1871р. київським купцем другої гільдії В. Самофаловим на розі вулиць Борисоглібської в єдиному стилі пізнього класицизму з існуючим поряд будинком 1864р. В 1909-1914рр. тут знаходилось АТ "Хургін і Вєрозуб". Знесений в липні 1981р.

<< попередня | вгору | наступна >>

 

головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток