головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток  | 

вулиці

А Б В Г Д Є Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ч Ш Щ Ю Я

Василь ГАЛАЙБА

ФОТОСПОМИН

КИЇВ, ЯКОГО НЕМАЄ

вулиця Рогнiдинська

Міститься в Старокиївському районі. Починається від вулиці Еспланадної і закінчується на вулиці Великій Васильківській (Червоноармійській). Була прокладена відповідно до першого генерального плану Києва 1837р. Первісна назва - вулиця Бульйонська, сучасна - з 1869р. - на честь дружини великого князя Володимира (?-1015) Рогніди (Рогнеди).

Рогнiдинська,4Рогнiдинська,4

Житловий будинок кінця ХІХ - початку ХХст. Знесений в жовтні 1978р.

вулиця Шота Руставелi

Міститься у Старокиївському і Московському районах. Виникла на початку ХІХ ст., була накреслена паралельно вулиці Великій Васильківській (Червоноармійській) і первісно отримала назву Мала Васильківська; після влаштування Троїцького ринку кінцева частина вулиці відокремилася під назвою Предславинська. За міським розкладом вулиця Мала Васильківська належала до 4-го розряду, але це не відповідало її становищу на початку ХХст. як вулиці з капітальною прибутковою забудовою, тож 1914р. її переведено до 1-го розряду. Наявність одразу двох синагог спричинила до найменування вулиці у 1920-1930-х рр. на честь єврейського соціаліста-сіоніста Бера Борохова, але з 1937р. вона носить ім'я класика грузинської літератури Шота Руставелі.

Шота Руставелi,7Шота Руставелi,7

Двоповерхова споруда другої половини ХІХст. з житлом у другому поверсі і торговельними функціями у першому. Фасад оздоблено візерунком цегляної кладки. Знесена у червні 1980р.

Шота Руставелi,16Шота Руставелi,16

Триповерховий цегляний будинок (первісно двоповерхова споруда другої половини ХІХст., третій поверх надбудований пізніше). Знесений у травні 1979р. Нині на цьому місці розташований новий Будинок моделей.

Шота Руставелi,44Шота Руставелi,44

Типовий дерев'яний будинок-п'ятивіконка, зведений у третій чверті ХІХст. Розібраний у травні 1980р.

Шота Руставелi, 49Шота Руставелi, 49

По фронту ділянки був невеликий будинок третьої чверті ХІХст. (не зберігся). На межі ХІХ і ХХст. було споруджено капітальний цегляний триповерховий на цокольному напівповерсі флігель, що був знесений у жовтні 1978р.

Шота Руставелi,53Шота Руставелi,53

Двоповерховий на цокольному напівповерсі змішаний будинок другої половини ХІХст. Знесений в жовтні 1978р.

Шота Руставелi,55/6Шота Руставелi,55/6

Чотириповерховий з підвалом цегляний прибутковий будинок. Споруджений коштом австрійського підданця І.Голуба 1898р. (архітектор А.Краусс). Є чи не найбільшою зі старих будівель, знесених в останні роки. Розібраний у лютому 1980р., щоб напередодні олімпійського турніру влаштувати просторий майданчик біля Республіканського стадіону. Це було зроблено, незважаючи на архітектурну й історичну цінність зруйнованого будинку (тут, зокрема, жили відомі артисти оперети В. Новинська і В.Козерацький та композитор О.Рябов - автор "Весілля в Малинівці").

Шота Руставелi, 55/6 та Жилянська,4Шота Руставелi, 55/6 та Жилянська,4

Триповерховий будинок №4 знесений в серпні 1978р.

Шота РуставелiЗабудова кварталу мiж вулицями Шота Руставелi, Жилянською та Еспланадою

Капітальні цегляні багатоповерхові споруди межі ХІХ і ХХст. Знесені у серпні 1978р. заради спорудження нових будівель аграрного і спортивного міністерств.

<< попередня | вгору | наступна >>

 

головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток