головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток  | 

вулиці

А Б В Г Д Є Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ч Ш Щ Ю Я

Василь ГАЛАЙБА

ФОТОСПОМИН

КИЇВ, ЯКОГО НЕМАЄ

вулиця Саперно-Слобiдська

Міститься в Печерському районі в Саперній слобідці. Пролягає від проспекту Науки до Південного мосту. Виникла в другій половині ХІХст. під такою саме назвою як головна вулиця Саперної слобідки. Існував також Саперно-Слобідський провулок (простягався від Саперно-Слобідської вулиці до тупика; виник в першій половині ХХст., назву здобув 1955р.; ліквідований на початку 80-х рр. в зв'язку із знесенням старої забудови). В 1980-х рр. Саперно-Слобідська вулицю повністю переплановано і продовжено до теперішніх розмірів (до того часу вона простягалася до Стратегічного шосе). При цьому повністю ліквідовано забудову ХІХ - початку ХХст. До Саперно-Слобідської вулиці прилучаються багато різних вулиць.

Саперно-Слобiдська, 24Саперно-Слобiдська, 24

Житловий будинок кінця ХІХ - початку ХХст. Знесений наприкінці 1988р.

Саперно-Слобiдська, 30Саперно-Слобiдська, 30

Житловий будинок кінця ХІХст. Знесений до 1992р.

вулиця Сiчневого Повстання

Міститься у Печерському районі. Склалася як сполучення колишньої Микільської вулиці від Микільської брами Нової Печерської фортеці повз Микільський Малий і Великий монастирі, вулиці на терені Цитаделі (Старої Печерської фортеці) і Новонаводницької вулиці. На цій вулиці збереглася велика кількість пам'яток архітектури й історії, насамперед - Києво-Печерська лавра. Сучасна назва - з 1919р. Питання про перейменування вулиці досі не вирішене Київрадою, через що склалася парадоксальна ситуація: вулиця на честь голови Центральної Ради М.Грушевського на Арсенальній площі прилучається до вулиці на честь повстання проти Центральної Ради та Михайла Грушевського.

Сiчневого Повстання, 10 та 8Сiчневого Повстання, 10 та 8

Будинок колишньої їдальні благодійної офтальмологічної лікарні, заснованої подружжям філантропів М. та Л.Поповими. У глибині садиби міститься головний корпус лікарні зведений 1887р. за проектом архітектора В.Ніколаєва, (зберігся). Їдальню по фронту ділянки споруджено 1899р. за проектом ци-вільного інженера М.Артинова. У ході експлуатації було змінено розташування прорі-зів. Останнім часом будинок займала рятувальна служба. Знесений у 1990-х рр. Цегляну споруду №8 (ХІХст.), поруч з флігелем "Будинку Іпсіланті", розібрано 1980р.

Сiчневого Повстання, 36Сiчневого Повстання, 36

Старезна забудова цитаделі, яку було знесено у вересні 1980р. під час розбудови взуттєвого об'єднання "Київ".

вулиця Григорiя Сковороди

Міститься в Подільському районі. Пролягає від Контрактової площі до Набережно-Хрещатицької вулиці. Одна з найдавніших вулиць Києва. З XVIIIст. відома під назвою вулиця Набережно-Микільська, від Набережно-Микільської (або Миколи Набережного) церкви, що розташована на вулиці Григорія Сковороди, 12 (збудована в 1772-1775рр.). Після пожежі на Подолі 1811р. вулицю було переплановано та спрямлено. Сучасна назва - з 1973р. - на честь українського мандрованого філософа Г.Сковороди (1722-1792). До вулиці Григорія Сковороди прилучаються вулиці Межигірська, Волоська та Почайнинська.

Григорiя Сковороди, 11 та 13/9Григорiя Сковороди, 11 та 13/9

Житлові будинки другої половини ХІХст. Будинок №11 знесений в січні 1980р., №13 - в квітні 1984р.

Григорiя Сковороди, 13/9, 15 та 17Григорiя Сковороди, 13/9, 15 та 17

Житлові будинки другої половини ХІХст. Будинки знесені протягом 1983-1984рр.

Григорiя СковородиГригорiя Сковороди

Будинок першої половини ХІХст. Знесений протягом 1980-х рр.

<< попередня | вгору | наступна >>

 

головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток