головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток  | 

вулиці

А Б В Г Д Є Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ч Ш Щ Ю Я

Василь ГАЛАЙБА

ФОТОСПОМИН

КИЇВ, ЯКОГО НЕМАЄ

вулиця Щекавицька

Міститься у Подільському районі. Склалася у середині ХІХст. під час перепланування Плоської частини міста. Починається від підніжжя гори Щекавиці (звідси назва). За міським розкладом належала частково до 2-го, частково до 4-го розряду; 1914р. переведена до 1-го розряду. В історичній забудові капітальні прибуткові, промислові й громадські споруди (зокрема, синагога) поєднувалися зі скромними обивательськими будиночками, які останнім часом неухильно "вимиваються", поступаючись місцем новим житловим корпусам.

Щекавицька, 5 та 7Щекавицька, 5 та 7

Характерна забудова третьої чверті ХІХст., зокрема, наріжна будівля - п'ятивіконка з типовим "фасадом №2". Знесена у серпні 1998р.

Щекавицька, 23 та 25Щекавицька, 23 та 25

Суміжні двоповерхові будинки біля рогу Межигірської вул. Зокрема, будинок №25 - дерев'яний, зведений 1889р. для міщанина В.Калашникова. У 1920-х рр. орендувався під приміщення для молитовень кількох юдейських релігійних громад, переважно хасидського напрямку. Знесений у лютому 1979р., так само, як і наріжний будинок №23 колишнє приміщення Плоського ДПУ.

Щекавицька, 26Щекавицька, 26

Двоповерховий будинок кінця ХІХст., знесений до 1998рр.

Щекавицька, 41Щекавицька, 41

Двоповерховий цегляний будинок зі стриманим декором. Споруджений 1894р. (архітектор І.Ніколаєв) для купецького сина Є.Тропінова. Знесений у червні 1981р.

Щекавицька, 46, рiг Набережно-ХрещатицькоїЩекавицька, 46, рiг Набережно-Хрещатицької

Цегляна споруда промислового призначення початку ХХст. Будинок знесений в серпні 1998р.

Щекавицька, 53Щекавицька, 53

Цегляний двоповерховий будинок кінця ХІХст. Залишався приватною власністю й за радянського часу. Ще з 1970-х рр. визнаний аварійним, але розбирати його почали у 1990-і.

вулиця Щорса

Міститься в Московському та Печерському районах в Новій забудові. Пролягає від вулиці Великої Васильківської (Червоноармійської) до тупика (поблизу площі Лесі Українки). Утворена під сучасною назвою 1961р. внаслідок з'єднання двох вулиць - більшої частини Новогоспітальної (між вулицею Анрі Барбюса та провулком Щорса; виникла в другій половині ХІХст., до кінця 20-х рр. ХХст. мала назву Прозорівський шлях) і вулиці Сурикова. 1970р. до вулиці Щорса приєднано частину Володимиро-Либідської вулиці (між вулицями Великою Васильківською та Андрі Барбюса; виникла в першій половині ХІХ ст.). В 1970-хрр. внаслідок будівництва великого комплексу наукових та адміністративних споруд уздовж бульвару Лесі Українки, знесення старих військово-складських приміщень вулицю Щорса було скорочено до теперішніх меж. Переважну більшість споруд на вулиці зведено в 1950-1970-х рр. З 1937р. до кінця 1950-х також існувала вулиця Щорса на частині території сучасного бульвару Лесі Українки. Названа на честь М.Щорса (1895-1919), радянського військового діяча, учасника громадянської війни, коменданта Києва, що загинув під час бою. До вулиці Щорса прилучаються вулиці Предславинська, Анрі Барбюса, Літня, Кутузова, провулок Щорса та проїзд до Тверського тупика.

Щорса, 9Щорса, 9

Житлова малоповерхова забудова кінця ХІХ - початку ХХст. Будинок знесений в квітні 1998р.

Щорса, 9 та 11Щорса, 9 та 11

Житлова малоповерхова забудова кінця ХІХ - початку ХХст. Будинок №11 частково знесений в квітні 1998 р., частково "вмонтований" в нову будівлю.

<< попередня | вгору | наступна >>

 

головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток