головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток  | 

вулиці

А Б В Г Д Є Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ч Ш Щ Ю Я

Василь ГАЛАЙБА

ФОТОСПОМИН

КИЇВ, ЯКОГО НЕМАЄ

бульвар Лесi Українки

Міститься в Печерському районі. Пролягає від вулиць Мечникова та Госпітальної до бульвару Дружби народів. Прокладання бульвару Лесі Українки розпочато наприкінці 1950-х рр. як на місці незабудованих територій (між вулицями Госпітальною та провулком Щорса), так і на місці старої забудови (в тому числі вулиці Засарайної, що зникла в процесі прокладання бульвару) і старої вулиці Щорса (від Круглої башти до бульвару Дружби народів). В 1958-1961 рр. мав назву Печерський бульвар. Сучасна назва - з 1961р. - на честь поетеси Лесі Українки (Л.Косач, 1871-1913). До бульвару прилучаються провулок Щорса, вулиці Немировича-Данченка, Кутузова, площа Лесі Українки (з пам'ятником поетесі), вулиця Івана Кудрі, бульвар Ліхачова та вулиця Верхня. Бульвар Лесі Українки сполучений Печерським мостом (над бульваром Дружби народів) з вулицями Бастіонною та Кіквідзе.

Лесi УкраїнкиЛесi Українки

Залишки муру Печерських укріплень Київської фортеці. Будується споруда кол. Обкомів КПУ та ЛКСМУ. Світлина 1978р. Знесені в липні 1980р.

Лесi Українки

вулиця Ульянових

Міститься у Московському районі, спускається схилом Черепанової гори. Первісна назва - вулиця Лабораторна, через близькiсть до колишньої "артилерiйської лабораторiї" ( технічно-господарчого подвір'я місцевого артилерійського парку). За міським розкладом належала до 4-го розряду, 1914р. переведена до 2-го розряду. З 1928р. називася вулицею Ульянових через перебування у будинку №12 по цiй вулицi родини Ульянових - матерi та сестер В.Ульянова (Ленiна). 1993р. Київрада ухвалила повернуті вулиці історичну назву, але за формальних причин це рішення ще вимагає підтвердження нинішньою міською владою.

Ульянових, 21 та 23Ульянових, 21 та 23

Будинки знесені в квітні 1980 - січні 1981р.

Ульянових, 24 та Горького, 96Ульянових, 24 та Горького, 96

Будинки знесені в січні 1984р.

Ульянових, 26Ульянових, 26

Будівлі №№ 21, 23, 24 та 26 - другої половини ХІХст., у кварталах, що прилучаються до вулиці Горького. Знесені під час розбудови нових житлових комплексів вздовж вулиць Горького - Боженка Будинок №26 знесений в жовтні 1983р.

вулиця Урицького

Міститься у Залізничному районі, центральна магістраль місцевості Солом’янка. Сформувалася у другій половині ХІХст. Мала паралельні назви Велика та Ігнатівська (ймовірно, від тогочасного домовласника); 1909р. останню назву перероблено на Графа Ігнатьєва на честь колишнього генерал-губернатора О.Ігнатьєва, вбитого терористом. Передмістя Солом’янка на початку ХХст. мало статус самостійного селища. Сучасну назву вулиця отримала 1926р. на честь революціонера М.Урицького. Протягом 1960-х – 70-х рр. переважна частина старої забудови вулиці знесена, споруджені численні багатоповерхові типові житлові будинки, нумерація повністю змінена.

Урицького, 20 та 14Урицького, 20 та 14

Забудова парного боку вулиці кінця ХІХст., знесена восени 1979р. На другому плані - градирня ТЕЦ-3, якої вже теж нема.

Рильський, 4Урицького, 38

Триповерхова цегляна споруда початку ХХст. Один з найбільших житлових будинків старої Солом'янки. Під час реконструкції вулиці його спершу залишили, але наприкінці 1970-х рр. все ж розібрали.

<< попередня | вгору | наступна >>

 

головна  |  автори  |  вступне слово  |  зміст  |  додаток

Воспринимайте жизнь правильно Женское здоровье является универсальной программой.